Останнім часом сучасні батьки часто від лікарів, педагогів або просто у засобах масової інформації чують про так звану моторику. Що ж це таке і для чого вона потрібна?
Вже давно вчені мужі довели, що з анатомічної точки зору, близько третини площі рухомої проекції скроні головного мозку займає проекція кисті руки, яка знаходиться дуже близько від зони, що відповідає за мову. Саме величина проекції кисті руки і її наближеність до моторної зони дає підстави розглядати кисть руки як „орган, що відповідає за мову”. У зв’язку із цим була висунута теорія про величезний вплив тонких рухів пальців на формування і розвиток мовної функції дитини. Саме тому аби навчити малюка говорити, необхідно не лише тренувати його артикуляційний апарат, але й розвивати рухи пальців рук – все це має в науці назву мілкої моторики.
Мілка моторика рук взаємодіє з такими вищими властивостями свідомості, як увага, мислення, оптико-просторове сприйняття (координація), уява, спостережливість, зорова і рухома пам’ять, мова. Розвиток навичок мілкої моторики важливе ще й тому, що усе подальше життя дитини вимагатиме використання точних, координованих рухів кистей і пальців, які необхідні для того, аби одягатися, малювати і писати, а також виконувати чимало побутових і навчальних дій.
Ретельно вивчивши усі ці питання і дослідивши їх на практиці команда журналу „СТІНА”, яка складається з професіоналів різноманітних сфер знання розробила спеціально для дітей і їх дбайливих батьків книжку-гру під назвою „Моторна малювалка”. Тепер дитині більше не нудно виконувати завдання, які так дбайливо дають їм їхні батьки. Завдяки „Моторній малювалці” розвиток і тренування моториці проходить у формі гри і творчих занять, які цікаві дитині і навіть батькам. Дитина у будь-якому віці може самостійно тренувати свої пальчики завдяки новітній розробці Молодіжного журналу „СТІНА”.
„Моторна малювалка” складається з набору картинок, пов’язаних тонкими лініями, які дитина поєднує і розмальовує на свій смак, розробляючи пальчики і пізнаючи світ, адже книжка містить малюнки людей, сім’ї, автомобілів, звірів, веселих картинок побутових речей. Тепер розвиток і гра стали одним цілим. |